У К Р А Ї Н А
КРИВОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА
Дніпропетровська область
Р І Ш Е Н Н Я
(ХXXV сесія V скликання)
Від 29.01.2009 № 2974
Про міський бюджет на 2009 рік 
Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України, Законів України “Про Державний бюджет України на 2009 рік”, “Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, враховуючи Постанову Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 № 1036 “Деякі питання організації бюджетного процесу”, на підставі листа Міністерства фінансів України від 29.12.2008 № 31-11020-14/21/45935 “Про формування міжбюджетних відносин між державним та місцевими бюджетами на 2009 рік”, керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада вирішила:
1. Установити загальний обсяг доходів міського бюджету на 2009 рік у сумі 1 655 826,1 тис.грн.
У складі доходів міського бюджету затвердити дотацію вирівнювання з державного бюджету у сумі 95 920,4 тис.грн та обсяг субвенцій у сумі 406 393,7 тис.грн, з них:
1.1. Обсяг субвенцій з обласного бюджету за рахунок коштів державного бюджету у сумі 392 902,4 тис.грн на:
- виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям у сумі 226 127,2 тис.грн;
- надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 130 336,5 тис.грн;
- надання пільг з послуг зв'язку та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 27 537,5 тис.грн;
- надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 533,3 тис.грн;
- здійснення виплат, визначених Законом України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів" – 7 463,9 тис.грн;
- виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам–вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною” – 904,0 тис.грн;
1.2. Обсяг субвенції за рахунок коштів обласного бюджету у сумі 13 491,3 тис.грн, з них на:
- утримання притулків для неповнолітніх – 4 688,3 тис.грн;
- виконання обласної міжгалузевої комплексної програми “Здоров'я нації на 2002 - 2011 роки” та регіональної програми “Забезпечення реалізації Стратегії подолання бідності в Дніпропетровській області на 2003-2009 роки” – 102,0 тис.грн;
- природоохоронні заходи – 8 701,0 тис.грн.
Обсяг доходів загального фонду бюджету визначити в сумі 1 421 834,8 тис.грн, спеціального фонду бюджету – 233 991,3 тис.грн, у тому числі бюджету розвитку 46 218,0 тис.грн (додаток 1).
2. Затвердити загальний обсяг видатків міського бюджету на 2009 рік у сумі 1 600 286,6 тис.грн, у тому числі за рахунок субвенцій з державного бюджету в сумі 392 902,4 тис.грн, субвенцій з обласного бюджету в сумі 13 491,3 тис.грн.
Обсяг видатків загального фонду бюджету визначити в сумі 1 366 295,3 тис.грн, видатків спеціального фонду бюджету в сумі 233 991,3 тис.грн за функціональною (додаток 2) та відомчою (додаток 3) структурою бюджету.
3. Установити розмір оборотної касової готівки міського бюджету у сумі 3000,0 тис.грн.
4. Затвердити обсяги міжбюджетних трансфертів (додаток 4) на 2009 рік:
4.1. Дотації вирівнювання районним у місті бюджетам з міського бюджету у сумі 26 850,7 тис.грн;
4.2. Субвенцію державному бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів у сумі 1 000,0 тис.грн.
4.3. Субвенції з державного бюджету районним у місті бюджетам у сумі 227 031,2 тис.грн, у тому числі:
- виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям у сумі 226 127,2 тис.грн;
- виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам–вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною” – 904,0 тис.грн.
5. Установити, що перерахування дотації вирівнювання районним у місті бюджетам здійснюється управлінням Державного казначейства у місті Кривому Розі шляхом застосування нормативів щоденних відрахувань від надходжень доходів до загального фонду міського бюджету згідно з додатком 4 до цього рішення.
У разі, якщо суми, перераховані управлінням Державного казначейства у місті Кривому Розі, не забезпечать отримання місячної суми дотації вирівнювання згідно з нормативами щоденних відрахувань, визначеними у додатку 4, управління Державного казначейства у місті Кривому Розі зобов’язане перерахувати на рахунок відповідного місцевого бюджету недоотриману місячну суму дотації вирівнювання із загального фонду міського бюджету не пізніше 10 числа наступного місяця.
6. Установити обсяг повернення кредитів до міського бюджету в сумі 39,0 тис.грн та розподіл надання кредитів з міського бюджету в сумі 224,5 тис.грн у 2009 році (додаток 5).
7. Відповідно до статті 14 Бюджетного кодексу України, пункту 9 Закону України “Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, на виконання пункту 8 Постанови Кабінету Міністрів України від 19.11.2008 № 1018 “Про затвердження Порядку надання у 2008 році місцевим органам виконавчої влади і органам місцевого самоврядування безвідсоткових позичок та їх погашення”, договору надання безвідсоткової позички від 24.12.2008 № 3 передбачити погашення безвідсоткової позички, отриманої в 2008 році, у сумі 55 354,0 тис.грн за класифікацією фінансування бюджету (додаток 6).
8. Фінансовому управлінню виконкому міської ради (Апсеметова Л.І.) щомісяця здійснювати погашення безвідсоткової позички згідно з графіком, передбаченим договором надання безвідсоткової позички від 24.12.2008 № 3.
9. Затвердити перелік об’єктів (додаток 7), фінансування яких буде здійснено за рахунок коштів бюджету розвитку.
10. Установити обсяг резервного фонду міського бюджету на 2009 рік у сумі 525,0 тис.грн. Рішення про виділення коштів з резервного фонду міського бюджету приймається виконкомом міської ради з урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 415 „Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету”.
11. Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду міського бюджету на 2009 рік за їх економічною структурою відповідно до статті 27 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік:
- оплата праці працівників бюджетних установ (код 1110);
- нарахування на заробітну плату (код 1120);
- придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів (код 1132);
- забезпечення продуктами харчування (код 1133);
- оплата комунальних послуг та енергоносіїв (код 1160);
- трансферти населенню (код 1340);
- трансферти бюджетам нижчих рівнів (код 1320).
12. Затвердити в складі видатків міського бюджету кошти на реалізацію програм місцевого значення на загальну суму 295 755,6 тис.грн (додаток 8).
13. На виконання статті 44 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” встановити ліміти споживання енергоносіїв у фізичних обсягах за кожною бюджетною установою, закладом що фінансується з міського бюджету, виходячи з обсягів призначень, затверджених цим рішенням (додаток 9).
14. На виконання вимог статті 37 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік”, Постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 року № 256 “Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету” визначити:
- управління праці та соціального захисту населення виконкому міськради головним розпорядником коштів щодо фінансування державних соціальних програм за рахунок субвенцій з державного бюджету, з дотриманням усіх повноважень та обов'язків, визначених статтею 22 Бюджетного кодексу України;
- фінансове управління виконкому міськради та управління Державного казначейства у м. Кривому Розі відповідальними за своєчасне перерахування до бюджетів районів отриманих субвенцій з державного бюджету на фінансування державних соціальних допомог та субвенцій усіх видів з обласного бюджету.
З метою ефективного використання коштів субвенцій з державного бюджету на фінансування програм соціального захисту населення доручити міському голові протягом бюджетного року своїм розпорядженням перерозподіляти їх річні обсяги між бюджетами районів у місті, виходячи з фактично нарахованих обсягів, з наступним затвердженням на черговій сесії міської ради.
15. Головним розпорядникам коштів міського бюджету та районним у місті радам:
15.1. В І кварталі 2009 року затвердити конкретні заходи щодо оптимізації та упорядкування видатків по кожній бюджетній установі, закладу.
15.2. Відповідно до статей 26 та 44 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” забезпечити:
- у повному обсязі потребу в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості із зазначених видатків;
- укладання угод щодо споживання енергоносіїв по кожній бюджетній установі та закладу з урахуванням зменшення обсягів їх споживання щонайменш як на 20 відсотків.
15.3. На виконання статті 64 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” зобов’язати керівників бюджетних установ та закладів утримувати чисельність працівників та здійснювати фактичні видатки на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого для бюджетних установ та закладів у кошторисах на 2009 рік.
15.4. Відповідно до статті 61 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” брати бюджетні зобов’язання та здійснювати відповідні видатки за:
- загальним фондом бюджету тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік в органах Державного казначейства України;
- спеціальним фондом виключно в межах відповідних фактичних надходжень до спеціального фонду міського бюджету.
При цьому зобов’язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг з оплати за спожиті житлово-комунальні послуги та компенсацій громадянам з бюджету, на що згідно із законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються органами Державного казначейства України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень.
Зобов’язання, взяті розпорядниками коштів міського бюджету без відповідних бюджетних асигнувань, не вважаються бюджетними зобов’язаннями і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов’язань є бюджетним правопорушенням.
15.5. Видатки, пов’язані з утриманням бюджетних установ, закладів (крім передбачених в пункті 11 цього рішення), здійснювати у разі відсутності простроченої заборгованості із заробітної плати, а також за спожиті комунальні послуги та енергоносії.
15.6. Забезпечити виконання статті 66 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” у частині першочергового спрямування обсягів перевищення власних надходжень бюджетних установ над відповідними витратами, визначеними додатком 3 на погашення заборгованості з оплати праці, нарахувань на заробітну плату, комунальних послуг та енергоносіїв.
У разі, якщо відсутня така заборгованість, розпорядник бюджетних коштів спрямовує:
- 50 відсотків коштів на заходи, які здійснюються за рахунок відповідних надходжень;
- 50 відсотків коштів на заходи, які необхідні для виконання основних функцій, але не забезпечені коштами загального фонду бюджету за відповідною бюджетною функцією.
При цьому розпорядник бюджетних коштів здійснює коригування обсягів взятих бюджетних зобов'язань по загальному фонду бюджету для проведення видатків по цих зобов'язаннях із спеціального фонду бюджету.
16. Доручити міському голові у процесі виконання міського бюджету протягом 2009 року здійснювати своїм розпорядженням, з наступним затвердженням на черговій сесії міської ради:
- перерозподіл видатків в межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника коштів по загальному та спеціальному фондах міського бюджету;
- затвердження та перерозподіл за цільовим призначенням міжбюджетних трансфертів відповідно до рішень обласної ради.
17. Доручити фінансовому управлінню виконкому міської ради у процесі виконання міського бюджету за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів здійснювати перерозподіл видатків за економічною класифікацією в межах загального обсягу бюджетних призначень по загальному фонду міського бюджету згідно з додатком 3.
Усі інші зміни до бюджетних призначень головних розпорядників коштів здійснювати відповідно до частини п'ятої статті 23 Бюджетного кодексу України.
18. Врахувати, що згідно зі статтею 29 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” виконання рішення, яке прийнято органом державної влади, що відповідно до закону має право на його застосування, про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти міського бюджету, здійснюється органами Державного казначейства України за попереднім інформуванням фінансового управління виконкому міської ради.
19. Відповідно до статті 68 Бюджетного кодексу України до загального фонду бюджетів районів у місті зараховуються:
- у повному обсязі адміністративні штрафи, що накладаються виконавчими органами районних у місті рад або утвореними ними в установленому порядку адміністративними комісіями, місцеві податки і збори, які встановлені на території міста та справляються на території відповідного району;
- за встановленими нормативами відрахування від сум податків і зборів по платі за землю та ринковий збір.
19.1. Затвердити нормативи відрахувань по платі за землю, у тому числі орендної плати за землю, до бюджетів районів міста у розмірі:
- Дзержинський – 40,0%;
- Довгинцівський – 29,32%;
- Жовтневий – 40,0%;
- Інгулецький – 42,63%;
- Саксаганський – 40,0%;
- Тернівський – 41,34%;
- Центрально-Міський – 27,76%.
19.2. Встановити нормативи відрахувань від ринкового збору до бюджету Центрально-Міського району у розмірі 50%, до бюджетів усіх інших районів - 100%.
У разі перевищення або зменшення надходження доходів, що враховані в обсягах показників по платі за землю до бюджетів районів, у зв'язку з прийняттям рішень міської ради щодо зміни вартості землі у місті та розміру ставок за оренду землі, передбачити внесення змін щодо перерозподілу обсягів планових надходжень по дохідних джерелах та регулювання показників дотації вирівнювання районним бюджетам.
20. Відповідно до статті 64 Бюджетного кодексу України адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, що накладаються уповноваженими органами (посадовими особами), зараховуються до загального фонду міського бюджету у розмірі 50%.
21. Відповідно до статті 35 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” кошти від реалізації безхазяйного майна (у тому числі такого, від якого відмовився власник або отримувач), знахідок, спадкового майна (у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття), майна, одержаного територіальною громадою в порядку спадкування чи дарування, а також валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі, зараховуються до загального фонду міського бюджету у повному обсязі.
22. Державним податковим інспекціям у місті Кривому Розі та Криворізькій митниці:
- забезпечити виконання податкових та інших надходжень, передбачених Державним бюджетом України, обласним, міським і районними у місті бюджетами на 2009 рік, в тому числі від платників, що здійснюють господарську діяльність на територіях, приєднаних до меж міста згідно з Постановою Верховної Ради України від 24.10.2002 № 217-ІV “Про зміну меж міста Кривого Рогу Дніпропетровської області”, а також виконання планових показників доходів загального фонду державного бюджету, за рахунок яких здійснюється перерахування дотацій вирівнювання місцевим бюджетам у 2009 році, та погашення податкового боргу (недоїмки) з податків і зборів до бюджетів усіх рівнів.
У разі зміни юридичної адреси суб'єктів господарювання - платників податків, нарахування і сплата визначених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється відповідно до статті 36 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду:
- забезпечити виконання пунктів 5 розділу І, 8, 9 розділу ІІ заходів, спрямованих на попередження негативних явищ у фінансово-економічній сфері міста Кривого Рогу, затверджених рішенням міської ради від 24.12.2008 №2911;
- з метою отримання додаткового ресурсу проводити заходи щодо погашення податкового боргу з податків, зборів, обов’язкових платежів, фінансових санкцій, пені, штрафів, який склався станом на 1 січня 2009 року.
23. Установити, що:
23.1. Відповідно до статті 21 Закону України “Про оренду землі” річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, дорівнює:
- для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що визначається Законом України “Про плату за землю”;
- для інших категорій земель – трикратному розміру земельного податку, що визначається Законом України “Про плату за землю”.
23.1.1. Відділу земельно-ринкових відносин виконкому міської ради (Павловська Л.Г.) спільно зі Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу, міжрайонними державними податковими інспекціями у м. Кривому Розі (Темник Ю.П., Панасенко Г.Б., Сорокіна Л.М., Катченко В.Є.) забезпечити надходження платежів від орендної плати за землю в обсязі, запланованому міським бюджетом на 2009 рік.
23.1.2. Виконкомам районних у місті рад, управлінням та відділам виконкому міської ради сприяти повноті стягнення і своєчасності надходжень до відповідних місцевих бюджетів усіх видів місцевих податків і зборів, плати за землю, у тому числі орендної плати за землю.
23.2. Згідно зі статтею 17 Закону України “Про плату за землю” платежі за землю сплачуються платниками на відповідні рахунки обліку доходів за місцем розташування земельної ділянки відповідно до районного поділу території міста. Платниками, що обліковуються в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу в м.Кривому Розі: ВАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”, ВАТ “Південний ГЗК”, ВАТ “Північний ГЗК”, ВАТ “Центральний ГЗК”, ВАТ “Суха Балка”, ВАТ “Інгулецький ГЗК”, ВАТ “Кривбасзалізрудком”, ЗАТ “Криворіжіндустрбуд”, ТОВ “НАРА”, КФ ЗАТ КБ «Приватбанк», плата за землю сплачується на рахунок доходів за місцем податкового обліку.
23.3. Згідно з пунктом 10 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.1999 № 303, платники збору сплачують збір:
- за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення - у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів;
- за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів;
- за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення.
Підприємствами–платниками, що обліковуються в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з підприємствами гірничо-металургійного комплексу в м. Кривому Розі, збір за забруднення навколишнього природного середовища сплачується на рахунок доходів за місцем податкового обліку.
23.4. Відповідно до ст. 59 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” комунальні підприємства сплачують до загального фонду міського бюджету частину чистого прибутку згідно з порядками і нормативами, які встановлені Криворізькою міською радою.
Частина чистого прибутку сплачується до міського бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2009 році у строки, встановлені для сплати податку на прибуток підприємств.
23.5. Джерелами надходжень до міських цільових фондів є кошти, визначені рішеннями міської ради від:
- сплати відновної вартості зелених насаджень, що видаляються;
- плати за тимчасове використання місць розташування об'єктів зовнішньої реклами;
- підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, а також фізичних осіб, залучені на договірних засадах.
23.5.1. Визначити головним розпорядником міських цільових фондів озеленення та від плати за тимчасове використання місць розташування об’єктів зовнішньої реклами управління житлово-комунального господарства виконкому міськради.
23.5.2. Головні розпорядники коштів міського цільового фонду на розвиток, обслуговування, будівництво, розширення, ремонт, утримання об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, виконання місцевих програм, затверджених міською радою, визначаються на підставі розпорядження міського голови з наступним внесенням змін до бюджетних призначень за головними розпорядниками коштів на черговій сесії міської ради.
24. Керівникам підприємств комунальної власності міста забезпечити повноту та своєчасність перерахування до міського бюджету коштів від плати за оренду об’єктів комунальної власності міста відповідно до Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста.
25. Згідно зі ст.73 Бюджетного кодексу України, ст.51 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” установити, що обсяги тимчасових касових розривів міського бюджету, пов'язані із забезпеченням видатків загального фонду, у першу чергу, на оплату праці працівників бюджетних установ та нарахування на заробітну плату, придбання продуктів харчування і медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, в обов'язковому порядку покриваються Державним казначейством України в межах планового бюджетного періоду.
26. Доручити фінансовому управлінню виконкому міськради:
- отримувати безвідсоткові позички на термін до дванадцяти календарних місяців на умовах повернення за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на суми невиконання розрахункових обсягів доходів міського бюджету на 2009 рік, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів;
- брати зобов'язання на отримання короткотермінових позичок в органах Державного казначейства на покриття тимчасових касових розривів міського бюджету;
- розміщувати тимчасово вільні кошти міського бюджету на вкладних (депозитних) рахунках в установах банків згідно з порядком, визначеним Кабінетом Міністрів України.
27. Виконкому міської ради забезпечити щоквартальне подання на затвердження міській раді письмового звіту про хід виконання міського бюджету на 2009 рік.
28. Додатки 1-9 цього рішення є його невід'ємною частиною.
29. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань планування бюджету та економіки (Нусінов В.Я.), координацію роботи – на першого заступника міського голови Павлова К.Ю